O spoločnosti Barco Slovakia

Integrátor RFID a čiarových kódov


Spoločnosť Barco s.r.o. pôsobí na trhu informačných technológií od roku 1993. Zameriava sa na oblasť integrácie technológie čiarových kódov & RFID technológií do podnikových informačných systémov a na systémy zberu dát. Ako systémový integrátor v tejto oblasti ponúka Barco komplexné portfólio služieb - analýzu a návrh riešení, dodávky a inštalácie mobilných terminálov, snímačov čiarových kódov a ich príslušenstva, vývoj programového vybavenia terminálov, vývoj zákazníckeho software pre zber a spracovanie dát z terminálov, dodávky tlačiarní čiarových kódov a ich začlenenie do systému, tlač etikiet, dodávky spotrebného materiálu a autorizovaný servis. 

Spoločnost Barco disponuje vlastným vývojárským softwarovým tímom špecializovaným na problematiku mobilného zberu dát, technológie čiarového kódu a logistického software. Po technologickej stránke sú využívané najnovšie vývojové nástroje Microsoft a komponenty popredných vývojárskych firiem. Moderné programovacie nástroje, schopnosť tímovej práce, pokročilé technológie modelovania a objektovej technológie sú zárukou úspechu i vo veľkých softwarových projektoch. 

Vďaka partnerstvu s poprednými svetovými výrobcami hardware ako je Alien Technology, Datalogic, Motorola (Symbol), Unitech, Zebra, Argox a Honeywell ponúka spoločnosť Barco produkty, ktoré sú skutočnými špičkami v obore. 

Dlhodobé skúsenosti v obore sa stali základom pre vývoj vlastného progresívneho riešena pre on-line riadenie skladov - Warehouse Management System SmartStock.WMS , ktorý sa stal vlajkovým produktom spoločnosti. Vyznačuje sa predovšetkým otvorenosťou, univerzálnosťou a flexibilitou, ktorá umožňuje rýchlu implementáciu do väčšiny systémov a typov skladov. 

Dôležitou aktivitou spoločnosti je distribúcia technologií bezdrôtových sietí, ktorá se opiera o skúsenosti z inštalácií bezdrôtových sietí pre riadenie skladov. V tejto oblasti Barco úzko spolupracuje s leadrami v oblasti bezdrôtových sietí - spoločnosťami Trango Systems, Redline Communications a Proxim. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Nomadix disponuje Barco technológiou a potrebným know-how pre budovanie hot-spotov.